26.10.2022

Derby jak má být

datum: 24. 10. 2022 místo: Tvrdonice čas: 16:45
Starší žáci FKM Podluží–TJ Sokol Lanžhot 3:1 (1:0)

Góly: Samir Mustafa, Matyáš Molinek 2x

Sestava: Lukáš Uher – Martin Beránek, Štěpán Frýdek, Matěj Hejzlar – Michal Číž, Ali Mustafa, Adam Vala, Tomáš Mazuch, Michal Valenta – Samir Mustafa, Matyáš Molinek – Tadeáš Krč, Martin Drgonec, Ondřej Trčka.

Druhý náročný zápas ve třech dnech. Tentokrát k nám přijel tým ze sousedního města „El Ej“ (Lanžhot).. A bylo to derby jak má být. Spousta diváků, perfektní atmosféra a utkání mělo náboj přirovnatelný k fotbalovým zápasům velkých týmů. Zápas byl strhující od první do poslední minuty a bavil nejenom nás, ale i samotné diváky, kteří mohutně povzbuzovali oba týmy do konce zápasu.
Věděli jsme, že pokud chceme v zápase uspět, musíme soupeře neustále presovat hned od jejich šestnáctky. A dařilo se nám to. Soupeři jsme na jejich půlce nedali vůbec žádný prostor a po našem napadání jsme kontrovali krásnými akcemi po pravé straně, kde operoval Michal Číž. Po první půli jsme mohli vyhrávat čtyři nula, ale zakončit do sítě se podařilo pouze jednou. Po střele ze šestnáctky od Adama Vale míč tečuje do brány Samir Mustafa. V první půli jsme soupeře do žádné vážnější akce nepustili, protihráči nevystřelil na bránu.
Druhá půle se více vyrovnala, náboj neuvadl, ba naopak, tempo se ještě více vystupňovalo a kluci z obou týmů bojovali o každý centimetr hřiště. Hra se přelévala od jedné branky k druhé. Na obou stranách byly vidět pěkné přímočaré akce na brány soupeře. Naši kluci si větším důrazem vytvořili nebezpečnější akce, díky nimž střílí dvě branky Matyáš Molinek. Naše obrana si počínala bezchybně a kluky z Lanžhota do vyložených šancí nepustila. Až na jednu chybu, kterou jsme museli hasit faulem v pokutovém území. Po penaltě soupeř koriguje výsledek na 3:1.
Posledních deset minut jsme mysleli, že klukům budeme rozdávat čelovky, jak se zatáhlo a na hřiště padla tma. Ale dohráli jsme to.
Super odmakaný zápas. Skvělá atmosféra, výborný výsledek – díky.

Trenéři
DP , LF

Fotogalerie