datum: 1. 10. 2022 místo: Kyjov čas: 9:00
Starší žáci FC Kyjov 1919–FKM Podluží 2:3 (1:2)

Góly: Matyáš Molinek, Samir Mustafa, Michal Valenta

Sestava: Lukáš Uher – Martin Beránek, Štěpán Frýdek, Tadeáš Krč – Ondřej Trčka, Ali Mustafa, Adam Vala, Michal Valenta, Tomáš Mazuch – Samir Mustafa, Matyáš Molinek – Martin Drgonec, Oleskii Lishchyna, Pavel Brázda, Marián Machálek.

Od začátku bylo vidět, že se potkaly dva týmy preferující podobný herní styl, oba z předních míst tabulky. Utkání bylo od začátku hodně rychlé, kombinační a bylo vidět na obou stranách, že nikdo nikomu nedá ani centimetr prostoru. Naše hra byla rychlá a první gól jsme dali po rychlé akci s nacvičeným signálem. Po výkopu od brankáře, kde jsme zhustili střed hřiště, se výkop dostal tečí na Matyáše Molinka, který míč potáhl po pravé straně. Následně ihned odcentroval před brankáře, kde osamocený Samir Mustafa střílí první branku zápasu. Druhý krásný gól přidal Matyáš Molinek, kdy po krásné průnikovce obstřelil brankáře. V první půli jsme ukázali další krásné akce, které bohužel neskončily gólem. Druhá půle byla ještě povedenější, k čemuž přispěl kvalitní hrou i soupeř. Zápas měl všechno – z obou stran kombinace, rychlost, draif, emoce. No prostě nádhera, napětí až do konce. Evidentní ovšem bylo, že soupeř začal ke konci fyzicky slábnout. Hru jsme začali kontrolovat. Bohužel po naší chybě v obraně soupeř v 59. minutě vyrovnává na 2:2. Toto kluky zdravě nabudilo a po rozehrání jsme snad dvě minuty nepůjčili soupeři míč a odpověděli jsme tím nejlepším způsobem. Po velkém závaru před brankou střílí branku neúnavný Michal Valenta, který v zápase naběhal snad 15 km.
Borci, tento zápas měl úplně všechno co fotbal má mít – perfektní.