5.03.2023

Přátelský zápas, poprvé v tomto roce na přírodní trávě

datum: 4.3.2023 místo: Kostice čas: 13:00
Starší žáci : FKM Podluží – Ratíškovice 1:1 ( 1:1 )

Góly: Tomáš Kuriál

Sestava: Lukáš Uher – Martin Beránek, Štěpán Frýdek, Tadeáš Krč – Michal Číž, Adam Vala, Oleksii Lyshchina, Tomáš Mazuch, Michal Valenta – Tomáš Kuriál, Matyáš Molinek – Pavel Brázda, Michal Mitvalský

Náš první zápas na přírodní trávě v tomto roce se nám povedl jen z poloviny, neboť jsme odehráli dva různé poločasy. První půlku jsme na soupeře přitlačili a celá hra byla pod naší kontrolou, kdy se soupeř na naší polovinu doslal jen zřídka. Hra byla pohyblivá, důrazná i pěkně kombinační. Útoky jsme převážně hráli přes křídla po pěkných kombinacích, ale chybělo nám více klidu k zakončení. Náš jediný gól střílí Tomáš Kuriál. Po ojedinělé akci, kterou jsme sami soupeřovi nabídli, přerušujeme soupeřův útok faulem v pokutovém území a soupeř vyrovnává z penalty.
Druhá půle se hodně vyrovnala a přibylo více soubojů než kombinací. Druhý poločas se odehrával spíše ve středu hřiště a žádné pěkné akce bohužel nepřinesla.
Ale i tak si z tohoto zápasu hodně vezmeme, převáženě z první půle, kdy se naše hra blížila tomu, co chceme hrát.

DP, LF