Překvapivě snadné vítězství

Datum : 15.5.2023 , Místo : Tvrdonice , Čas 18.15H

Starší žáci : FKM Podluží – FC Kyjov 1919  3:0 ( 2:0 )

Góly : Ali Mustafa 2x, Samir Mustafa

Sestava : Lukáš Uher – Martin Beránek, Štěpán Frýdek, Matěj Hejzlar – Michal Číž, Adam Vala, Ali Mustafa, Ondřej Trčka, Michal Valenta – Samir Mustafa, Matyáš Molinek –  Martin Drgonec, Tomáš Mazuch, Tadeáš Krč, Tomáš Kuriál.

K dalšímu domácímu zápasu k nám přivítali kluci z Kyjova, borci, kteří nás v podzimní části asi nejvíce potrápili. A proto jsme naše kluky na soupeře co nejvíc připravili a od první minuty bylo vidět, že dobře. Od začátku bylo zřejmé, kdo je na hřišti pánem. Byli jsme důrazní a kombinace nám až na výjimky vycházely. Obrana Kyjova si místy musela připadat jak na kolotoči. První gól střílí ve 24. minutě Ali Mustafa, který centruje z pravé strany a brankář po nedorozumění s obráncem si balón sráží do brány. Celý náš tým neustále vytvářel tlak na soupeře a tím Kyjov opakovaně chyboval, naši kluci tak měli více a více šancí. Další velkou příležitost ve 28. minutě proměnil v branku hlavou Samir Mustafa, který si krásně naběhl na centrovaný míč od Michala Číže. První půli jsme odehráli s přehledem. Do druhé půle jsme nastoupili malinko vlažně a soupeř se dostával snáz na naši polovinu a začal být taky nebezpečný. Prvních 15 minut druhé půle bylo hodně vyrovnaných. Pak jsme opět převzali iniciativu my a opět se hrálo podle našich not. Po sériích faulů kolem šestnáctky a přímých kopů nám nakonec jeden, v 63. minutě, vyšel. Cca ze dvaceti metrů kope přímí kop a střílí naši třetí branku Ali Mustafa. Konec zápasu jsme si pohlídali a hráli převážně na polovině soupeře.

Pánové pěkný fotbal.

DP a LF