6.04.2023

První utkání po dlouhé zimě

datum: pondělí 3. 4. 2023 místo: Mikulov čas: 17:00
Mladší přípravka FC Pálava Mikulov–FKM 5:17

Góly: Mrštinová Barbora 4x, Vala Štěpán 4x, Brezovský Marek 2x,
Úlehla Jiří 1x, Bělehrádek Tibor 4x, Mrštinová Tereza 1x, Zugar Maxmilián 1x

Sestava: Mrštinová Tereza, Mrštinová Barbora, Brezovský Marek, Zugar Maxmilián, Vala Štěpán, Bělehrádek Tibor, Úlehla Jiří

Za velmi chladného počasí a v oslabené sestavě jsme nastoupili ke svému prvnímu utkání venku. Po dlouhé zimě, kterou provázela neskutečná nemocnost hráčů, ale i trenérů, byl vstup do utkání pomalejší a rozpačitý. Ale jen chvilku. Během pěti minut bylo jasno, kdo bude pánem na hřišti. Vstřelili jsme tři rychlé branky, po kterých se hráči dostali do tempa, začali napadat soupeřovu rozehrávku a postupně ovládli hru. Dařilo se nám obcházení soupeře, a všechny mile překvapilo zpracování vysokých míčů, které ještě některým hráčům činilo potíže, ale v tomto zápase byla úspěšnost zpracování velmi vysoká. Celý zápas převažovala hra jeden na jednoho, jeden na dva a někdy i jeden na tři, z hráčů bylo cítit velké sebevědomí a odvaha. Občas se objevila i pěkná, promyšlená přihrávka. Ozdobou byla i hra brankáře, který velmi dobře doplňoval své spoluhráče v poli. Po zápase jsme sice byli všichni zmrzlí, ale spokojení.