datum: sobota 19. 8. 2023 místo: Tvrdonice čas: 14:45
FKM Podluží–SK Krumvíř 5:1 (4:0)

Góly: Kotásek 3, Výběra, Vala.

Sestava: Trecha- Lano, Trčka Tomáš, Čapka, Markovič-Ilčík,Darmovzal,Lang,Valenta-Brázda, Kotásek
V průběhu nastoupili Sláma, Výběra, Trčka Ondřej, Vala

Tuto sobotu za krásného slunečného ale horkého  počasí, které lákalo spíš k vodě a ne na fotbal ( velký dík Všem divákům), jsme odehráli ve Tvrdonicich první domácí mistrovské utkání s SK Krumvíř. Prvních 20 minut tohoto utkání z naši strany nestálo za nic. Vázla nám souhra, rozehrávka byla pomalá, chyběl pohyb a nabídka. Časem se zlepšil pohyb, což vyústilo v první branku, kterou nám soupeř doslova daroval. Po napadání a špatné soupeřově rozehrávce získal míč Kotásek, udělal kličku brankáři a zamířil přesně 25. minuta 1-0. Od této chvíle jsme přebrali otěže utkani do svých rukou a soupeř začal kupit chybu za chybou. Co minutu jsme měli nějakou šanci, Langův trestný kop skončil na tyči, Brázdova a Kotáskova střela těsně vedle atd. Pak přišla 31. minuta a po další chybě soupeře a po faulu na Brázdu se kopala penalta. Kotásek 2-0. Bohužel u tohoto zákroku si Patrik Brazda narazil žebra a utkani pro něj skončilo.( Podle posledních zpráv by měl být v pořádku.)😜 Místo něj nastoupil Výběra a nástup to byl parádní. Ve 32. minutě po další chybě vybojoval míč Kotásek a předložil ho Výběrovi před prázdnou branku 3-0. Skvělou 20 minutovku ukončil Vala, který se uvolnil na hranici 20 metrů před brankou a levou!!! 😲 nohou trefil přesně spodní roh branky. Tak skončil první poločas. Ten druhý se víceméně dohrával jen s povinnosti ale i tak jsme vstřelili pátou branku Kotáskem po individuální akci. I za tohoto stavu se hosté snažili vstřelit alespoň jeden gól, což se jim bohužel v posledních vteřinách podařilo a my jsme nepomohli brankáři Trechovi ( který jinak skvěle čte hru a diriguje celou obranu), k prvnímu čistému kontu. Je škoda, že nám se nepodařilo využít pár šancí (Výběra, Darmovzal, Ilčík, Sláma), skóre mohlo být vyšší, ale i tak musím všechny hráče pochválit za předvedenou hru a odolnost, protože největším soupeřem bylo tentokrát počasí.