12.09.2020

Mladší žáci vs. Bzenec

Krásné dopoledne, špačci létajů nad vinohradama a my začínáme hrát další mistrovský zápas, tentokrát k nám přijeli kluci z týmu Bzenec/Vracov.

Sestava: Oliver Izsóf, Martin Beránek, Štěpán Frýdek, Michal Číž, Filip Kepák, Adam Vala, Pavel Brázda, Lukáš Uher ( K ), Martin Nešpor, Ondřej Trčka.

Výborný začátek, super celý první poločas. Šestnáctá minuta, dáváme první gól (Martin Nešpor), 18.minuta druhý gól (Ondřej Trčka). Kluci hráli pěkný fotbal, soupeře jsme k ničemu nepustili. V prvním poločase jsme udělali jednu velkou chybu, a to v 28.minutě – už jsme byli jednou nohou v šatně a my rozehráváme rohový kop. Roh rozehrává obránce, který není pro tuto standardku určen. Tak jak to bývá, špatná rozehra a rychlý brejk dva na jednoho na naši bránu. Ve třicáté minutě dostáváme absolutně zbytečný gól.

Poločas 2:1. Začátek druhého poločasu nám opět vyšel, už ve 32.minutě zvýšil Martin Nešpor na 3:1. Pak ještě dvě stoprocentní šance na naší straně. Takže místo toho, abychom vedli pět nebo i šest jedna a v klidu dohráli krásný zápas, nastal na naší straně totální kolaps. Ze dvou ojedinělých akciček jsme dostali dva ušmudlané góly a bylo vyrovnáno. Ještě jedna a druhá chybička a prohráváme o dva góly. Kluci i tak stále bojovali a všichni makali na plný výkon, ale bylo vidět, že nás ty obdržené branky hodně poznamenaly. Již se nám nedařilo a nakonec jsme prohráli 3:7.

Pár slov bychom chtěli dodat k docházce na tréninky. Tak jako všechny sportující děti, i naše kluky postihne sem tam drobné zranění nebo klasické nachlazení, rýma apod. Nikdo si nepřeje, ani to není správné, aby kluci chodili nemocní a zranění na tréninky. Myslíme si ale, že díky jejich životnímu sportovnímu stylu již mají vytvořenou imunitu, nejsou úplně z cukru a pokud můžou chodit do školy, kroužků, tak by se dal zvládnout i trénink. Abychom se mohli fotbalově dále zlepšovat, pro utužování kolektivu , je opravdu nutné absolvovat co nejvíce tréninkových jednotek se všemi hráči. Rodiče, zkuste posoudit zdraví svého dítěte, zda je opravdu nezbytné nechat vaše dítě z tréninku doma…