28.09.2020

Zápas Měnín/Blučina–FKM

Sobota 26.9.2020, podzimní počasí v plném proudu a my jsme se vydali na zápas do Měnína.
sestava: Ondřej Trčka, Štěpán Frýdek, Adam Vala, Michal Číž, Filip Kepák, Martin Nešpor, Tomáš Kuriál, Martin Beránek, Pavel Brázda, Adam Jurček, David Doležal.
Už v pátek jsme věděli, že nebudeme mít na zápas brankáře. Oliver Izsóf byl dopředu omluvený a Lukáš Uher nám bohužel onemocněl. Navíc Adam Vala byl k dispozici pouze na první poločas.
Byl to zápas dvou rozdílných poločasů, jako nebe a dudy, tak rozdílné poločasy jsme dlouho neviděli.
Do brány jsme si jednohlasně zvolili Ondřeje Trčku a Ondra hrdinsky přijal svoji novou roli v týmu. I když nám řekl, že nikdy nechytal. Ondro dobrý výkon, děkujeme.
První poločas byl z obou stran aktivní, k vidění bylo hodně soubojů a pěkných situací. Po jedné krásné akcičce jsme šly do vedení gólem Martina Nešpora v 16.minutě.
Dlouho nám radost nevydržela, hned v 18.minutě jsme dostali vyrovnávací branku. Po obdržené brance jsme se nesložili, ba naopak jsme byli ještě více aktivní a drželi jsme více míč na svých kopačkách. Pěkné akce, měli jsme i dostatek zakončení, ale ke vstřelení gólu nám chyběl potřebný klid a prostor. Soupeř hrál v obraně dobře. Poločas byl 1:1.
A druhý poločas?
Možná ještě prvních pět, deset minut to bylo OK. Pak ale nastal z naší strany kolaps a bezvládí. Z pěkného zápasu z obou stran se stala jednoznačná nadvláda soupeře. Přestali jsme běhat, přihrávky jsme si dávali jako v mini přípravce, bez zápalu a bez boje. Byli jsme naprosto odevzdaní. Pochválit můžeme jen Filipa Kepáka, který běhal, byl všude a chtěl pro tým a pro výsledek ještě něco udělat. Na skóre se to muselo zákonitě projevit. Druhou půlku jsme dostali ještě čtyři branky a hotovo. Odcházeli jsme ze hřiště jako spráskaní psi, ale bohužel zaslouženě.
Kluci nevadí, každý zápas, každá situace, nás může posouvat jen a jen dopředu. I všechno zlé je k něčemu dobré. Známe nedostatky, na kterých neustále pracujeme a poctivou prací je odstraníme. Jednou jsi nahoře a podruhé můžeš být dole. Věřím, že společnými silami (kluci, rodiče, trenéři) a za pomoci trochy štěstíčka půjde hra  výsledkově nahoru.
Na závěr alespoň trochu pozitiva, nebo trochu kdyby.
Za mě, naše předváděná hra, si myslím, že vůbec neodpovídá našemu postavení v tabulce. Hrát v plném složení (tuto sezonu se nám to ještě nepodařilo) a mít i trochu štěstíčka máme v tabulce +9 bodů.
Právě tato skutečnost nás může jen a jen posunout dopředu.